wtorek, 16 kwietnia 2024 r.|
imieniny obchodzą: Bernard, Erwina

Już po raz drugi w naszej parafii wyruszył Orszak Trzech Króli

Strona główna » Aktualności » Już po raz drugi w naszej parafii wyruszył Orszak Trzech Króli

Wielkie świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą celebrowaną przez miejscowego Proboszcza. Po Eucharystii ustawił się Orszak i rozpoczęła się wędrówka ulicami Irządz.  Orszak prowadził gwiazdor niosący gwiazdę betlejemską za gwiazdą pośpieszyły dzieci przebrane za aniołków, śnieżynki, pastuszków w towarzystwie rodziców. Za tą wyjątkową grupą dostojnie kroczyli Trzej Królowie. Orkiestra grając marsze towarzyszyła nam w tym radosnym wędrowaniu. Przed karetą, która wiozła Świętą Rodzinę  poprzedzał jeździec na koniu. Świętej Rodzinie towarzyszyli Druhowie OSP.W dalszej części Orszaku szły grupy osób ubrane w piękne kolorowe peleryny trzymając w ręku kolorowe balony. W tej części orszaku był także Zespół Folklorystyczny z Lelowa. W tym wspaniałym wędrowaniu pozdrawialiśmy mieszkańców z poszczególnych miejscowości a na cześć Boga, który stał się jednym z nas śpiewaliśmy kolędy, pastorałki i puszczaliśmy balony. Na zakończenie wróciliśmy do Kościoła. W klimacie bożonarodzeniowym wsłuchiwaliśmy się w piękno i bogactwo kolęd i pastorałek wykonywanych przez Magdalenę Pałkę, Klaudię Wójcik, Zespół Folklorystyczny z Lelowa. Uczniowie Rafał Struzik i Piotr Molenda przedstawili scenkę kolędniczą a Ola Rodacka i Klaudia Sochacka wykonały własną interpretację kolędy  i pastorałki. W pięknej scenerii bożonarodzeniowej powitaliśmy Świętego Mikołaja. Święty Mikołaj ucieszył się obecnością dzieci, młodzieży i starszych, którzy po brzegi wypełnili Kościół. Święty Mikołaj nawiązał dialog z dziećmi  i przy pomocy swoich pomocników obdarował wszystkich smacznymi cukierkami. W takim radosnym i słodkim klimacie rozstaliśmy się, zapewniając , że spotkamy się za rok. Tak zakończyliśmy wielkie świętowanie uwielbiając Boga w Nowo Narodzonej Dziecinie.

pierwsza|poprzedni|3|4|5|6|7| z   21następny|ostatnia